انواع سرویس در هتل ها

شاید این پرسش برای شما بارها پیش آمده باشد که اصطلاحاتی که آژانس های مسافرتی درباره هتل ها به کار می برند به چه معنایی میباشند؟

اکثر کسانی که به سفرهای خارجی مسافرت می نمایند با اصطلاحات و انواع سرویس ها در هتل ها آشنا می باشند. این آشنا شدن با تفاوت های سرویس های اتاق های هتل در برنامه ریزی دقیق تر سفر کمک شایانی می نماید.

به هنگام رزرو اتاق هتل، دانستن برخی اطلاعات می تواند مسافر را در انتخاب بهتر و رضایت بخش تر یاری رساند. نوع سرویس دهی هتل ها از مواردی است که در انتخاب هتل مورد نظر حائز اهمیت ویژه ای است. در ادامه مطلب، انواع سرویس دهی هتل ها را با هم مرور می کنیم.

arvinhotel_icon

سرویس هتل O.R) Only Room):

یعنی اتاق جهت اقامت بدون هیچگونه وعده غذائی.


arvinhotel_icon+arvin

سرویس هتل B.B) Bed & Breakfast):

این سرویس هتل یعنی اتاق جهت اقامت همراه با یک وعده صبحانه در روز.


 

arvinhotel_icon_room_service_clip_art_bw_md +arvin

 

سرویس هتل H.B) Half Board):

این سرویس هتل یعنی اتاق جهت اقامت همراه با یک وعده صبحانه و یک وعده نهار یا شام. مثلاً سرویس H.Bدر دبی معمولاً به یک وعده صبحانه و یک وعده نهار اطلاق گردیده در حالی که همان سرویس در ترکیه (منطقه آنتالیا و منطقه دریای اژه) به یک وعده صبحانه و یک وعده شام اطلاق می گردد.


arvinhotel_icon_room_service_clip_art_bw_md+arvin+arvinhotel_hospitality_food_room_service_breakfast_lunch_dinner_tray_cover_free_stock_vector

سرویس هتل F.B) Full Board):

این سرویس هتل یعنی اتاق جهت اقامت همراه با یک وعده صبحانه ، یک وعده ناهار و یک وعده شام. در بعضی از هتل ها این سرویس بصورت سرویس Full board plus یعنی اتاق جهت اقامت همراه با یک وعده صبحان+ه ، یک وعده ناهار ، یک وعده شام و نوشیدنی هنگام صرف ناهار و شام ارائه می گردد .


arvinhotel_icon_24hr_room_service_clip_art_red_white_md+arvin+arvinhotel_hospitality_food_room_service_breakfast_lunch_dinner_tray_cover_free_stock_vector

سرویس هتل ALL ) َAll Inclusive):

یعنی اتاق جهت اقامت همراه با تمام وعده های غذائی شامل صبحانه ، ناهار ، عصرانه و شام و نوشیدنی . این سرویس معمولاً در هتل های واقع شده در شهرهای ساحلی نظیر کوش آداسی ، بودروم ، مارماریس ، آنتالیا و . . . ارائه می گردد و بسته به نوع ارائه شده مثلاً تولید داخل یا خارج کشور و اینکه در چه ساعاتی از شبانه روز ارائه می گردد دارای واژه های متفاوتی است نظیر Ultra All Inclusive و Maximum All Inclusive.

 

 

 

 

نویسنده : مدیرسایت | ۲۷ مهر ۱۳۹۵ | دسته : اخبار و مقالات | نظرات کاربران (0)
تگ ها: